NEWS


pátek 25. června 2004

CowParade 2004 by insequi

V létě roku 2004 se v Praze uskutečnila unikátní výstava, nebo spíše výtvarná akce v ulicích.
Po městě bylo rozmístěno více než 200 plastik Krav v životní velikosti, každá z nich byla unikátně výtvarně zpracována ať už jako reklama či pouze vyjádření názoru autora. A jak to v Praze vypadalo se můžete podívat na jednom z prvních reportů.


Výtvarníci odvedli skutečně mistrovské dílo a akce měla úspěch nejen v Praze, ale třeba i v Stockholmu, Las Vegas, New Yorku, Tokyu a Sydney...
Samozřejmě se vše odehrávalo formou sponzoringu a vy jste za symbolických 250 tis. mohli vlastnit krávu v Praze a to jste ani nemuseli na večerní lov do nějakého Pražského disko klubu:)
Po městě tak byly k vidění výtvory jako třeba kráva potravinového řetězce ALBERT která byla pomalována ovocem a zeleninou a její struky připomínají vosu. Hermelín propagovala kráva Hermína. Tvarohová kráva byla z jedné strany červená a z druhé zelená, stejně jako tučný a netučný tvaroh. Finská Sněžinka byla pomalovaná soby a nasazenou měla čepičku Santa Klause, na Holandské nechyběly tulipány a Irská punkerka symbolizovala samozřejmě jistou hudební skupinu … pak byla k vidění i rocková, houslová a spousty jiných… ještě Tekkno Cow vyrobenou zaměstnanci Pražského Hiltonu myslím bych měl zdůraznit. Víc samozřejmě ve fotkách. Ještě doplním že galerie vznikala cca týden po toulkách městem a nočních cestách z klubů a akcí. Vše bylo foceno na compact Sony DSC P 32.

INS

Žádné komentáře:

Okomentovat