NEWS


čtvrtek 6. února 2020

180407 Belgickej tripík @ Bruggy a Gent

Dámečkové, pánečkové, rámečkové a párečkové, zase jedno z předloňskejch cestovacích albík dospělo xvýmu závěru a prezentaci ku vaší inspiraci pro tripy s vaší pipi, ať ste hippie bo nosíte slipy:) Předloni v dubnu sme si řekli, že nastala epiq konstelace levnejch letenek a pičasí ve flundrách, errrr, totiž Flandrech, taxme práskli do kobyl a na pár dnů to tam jeli prošmejdit. Bazálně byly cílem filmový Bruggy, pak západní pobřeží s pevnostma a pak přesun do univerzitního Gentu. Tak ať nezdržuju zcela masivně, tady postřehy:)

Bruggy - prostě epický město, který se na našem cestovacím žebříku vyšplhalo děsně vysoko, u Domíka dokonce na 2. místo (a první Prágl neni, vlastenka jedna, he;) Město má neskutečnou poetiku, je nacpaný skvělou architekturou všemožnejch stylů, baráky nejsou až tak velký, všechno malovaný, upravený, kamenný, kostely jak kráva, vodní kanály jak kráva, těch pif jak kráva, to by se kráva vožrala a sama namlela do salámu. Prostě oči přecházej, vim, kde vznik Hurvejnek s těma svejma vypouklinama. Hrozná pohoda tam, chodíš si po ulicích, žvejkáš si belgický hranolky nebo lokáš bíro nebo luxxxxusní horkou čokoládu, kolem klepetaj kobyly s povozama, na kanále se topěj Japonci spadlý z loděk (džouk), duše plesá (ne kůli úbytku populace Japonců, omg;)

Gent - to samý jako Bruggy, jen ve větším. Všechno je větší, ulice širší, kloktaj po nich tramvaje, náměstí jsou větší, piva maj teda stejně velký, ale třeba kostely sou naprosto dokonalý, surová jednoduchá gotika, středověk ve svý krystalický formě. Dá se do nich samosebou vlízt a vyhopsat do věží. Nádhera. Uprostřed města je i hrad Gravensteen, plně přístupnej, sám si ho prolezeš včetně výstavy zbraní a mučících nástrojů s tak masitejma povídkama u toho, že ti jezdí husí žebřiňák po zádech z toho.

Čili za nás určitě doporučujeme, vyhmátni počasí a vyraz, ochutnej všech 3048 druhů piva, čokolády a poživatin, projdi se úzkejma uličkama, kam se koně s povozama nevlezou, projeď se po kanále, polechtej u vody labutě na kebuli a večer se pomodli v kaštele, ať ti pánbík vodpustí ty pejva přes den;)

Žádné komentáře:

Okomentovat